Resmi imhanın sağladığı avantajlardan nasıl yararlanılır?
Resmi imhanın sağladığı avantajlardan nasıl yararlanılır?
Son kullanma tarihi geçen veya kalite sorunu olan ilaçların imhası ile şirketinize vergi avantajı sağlayabilir, depo alanlarınızı verimli kullanabilir, çevre ve iş sağlığı konularında daha güvenli ortamlar oluşturabilir, zaman ve emek kayıplarını önleyebilir, sonuçta da finansal verilerin doğru olarak raporlanmasını sağlayabilirsiniz.
   20.02.2019

RESMİ İMHANIN SAĞLADIĞI AVANTAJLARDAN YARARLANIN

Son kullanma tarihi geçen veya kalite sorunu olan ilaçların imhası ile şirketinize vergi avantajı sağlayabilir, depo alanlarınızı verimli kullanabilir, çevre ve iş sağlığı konularında daha güvenli ortamlar oluşturabilir, zaman ve emek kayıplarını önleyebilir, sonuçta da finansal verilerin doğru olarak raporlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak bu nokta Maliye Bakanlığı’nın yayınladığı tebliğler aracılığıyla güncellenen mevzuatı takip etmek büyük önem taşımaktadır. Bazı tebliğlerin anlaşılması ve uygulanması konusunda zorluklar yaşanabilmektedir. Tebliğlerin çıkarılma amacı mükelleflerin işlerini kolaylaştırmak gibi görünüyor olsa da bazı durumlarda resmi imha süreçlerinin uygulanması zor, hatta imkansız hale gelebilmektedir.

Resmi imha süreci doğru şekilde işletilmediğinde yukarıda bahsedilen avantajlardan yararlanmak mümkün olmamaktadır. Bu nedenle doğru danışman firmanın resmi imha sürecini yönetmesi daha da fazla önem kazanmaktadır.scrap.com.tr  © Tüm Hakları Saklıdır.
0850 346 72 72